Reference

Vstřikovací systémy pro plast s. r. o.

„V naší firmě organizuji dodávky vstřikovacích lisů WOOJIN SELEX a s nimi souvisejících systémů pro vstřikování plastů, od výrobce až po instalaci u zákazníka. Pro vykládku strojů a zařízení z kontejnerů a kamionů včetně nastěhování do provozu zákazníka využíváme služeb firmy Hamák a syn, s. r. o. Majitelé naší firmy začali spolupracovat s firmou Hamák & syn již před vznikem VSP v roce 2006. Jednalo se o přestěhování celého provozu vstřikování plastů (čítajících téměř 50 strojů) z Chropyně do Gumáren Zubří. Dále pak spolupráce pokračovala umisťováním jednotlivých dovezených strojů k zákazníkům v celé ČR i na Slovensku. Z doby mého působení v naší firmě, kdy jsme dovezli a instalovali mnoho lisů, si  nejvíc vybavuji dodávku stroje Selex ND 700 firmě Jelínek tracing Vrbno pod Pradědem v lednu 2012. Tento poměrně těžký stroj – celkem přes 32 tun – bylo potřeba provézt velmi úzkou mezerou mezi starým strojem a zdí. Na každé straně měli tehdy kluci od Hamáka snad 5 centimetrů na projetí. Vše se však zdařilo bez jediného škrknutí či poškození lisu.
Přeji firmě Hamák & syn a zvlášť pracovníkům stěhování hodně podobných zdarů.“

Pavel Skála

Exerion precission technology Olomouc s. r. o.

„V roce 2008 naše firma získala nové prostory pro výrobu,skladování, montáž a administrativu v objektu bývalých štěrkoven a pískoven na Lipenské ulici v Olomouci a mohli přestěhovat všechny své provozy z různých míst – převážně ze Šternberka. Jednalo se tehdy o stovky strojů, vážících většinou od 100 kg do 20 tun, asi 3000 palet materiálu a polotovarů a veškeré kancelářské zázemí. Měli jsme již tehdy zkušenosti s prací firmy Hamák & syn, s. r. o. – v roce 2007 pro nás stěhovala provoz ohraňovacích lisů z Olomouce do Šternberka.
Nakonec jsme tuto firmu vybrali a nelitovali jsme – během dvou měsíců stěhování nedošlo k žádnému vážnějšímu organizačnímu problému ani škodě na převážených předmětech a vše klapalo dle plánu. S prací firmy Hamák & syn jsme byli opravdu spokojeni.“
„Služeb firmy Hamák & syn, s. r. o. jsme několikrát využili jak pro stěhování strojů v areálu naší společnosti, tak pro přesun celé naší firmy z několika míst do jediné haly v Olomouci pro jejich vysoce profesionální a lidský přístup k dané problematice.

p. Růžička

KP – KOPRO s.r.o., Průmyslová 3134/5, 796 01 Prostějov

„Firmu Hamák & syn, s. r. o. jsme poznali při dodávkách a instalaci nových vstřikovacích lisů do naší provozovny v Prostějově, kdy ji využíval dodavatel strojů. Jejich práce se nám líbila a v případě potřeby manipulace se stroji je stále využíváme. Naše vzájemné zkušenosti se nám obzvlášť hodily vloni (v roce 2012), když jsme potřebovali přesunout celý provoz včetně skladů do nových prostor. Vše se celkem zdařilo a po této akci bych rád vyzdvihl obětavost, nasazení a lidský přístup pracovníků a vedení firmy Hamák & syn.“

Daniel Hruban, jednatel

Fatra, a.s. – prov. Chropyně, Komenského 75, 768 11 Chropyně

„Když potřebujete dobrého, solidního partnera na cokoliv, většinou to nějakou dobu trvá, než jej najdete. Přitom může být někde blízko, někdy přímo před očima.Firma Hamák & syn, s. r. o., specializující se krom jiného na stěhování vstřikovacích lisů, pracovala pro jiné firmy v našem areálu v Chropyni již od roku 2006. Někdy se jejich práce týkala i nás, čímž jsme se dostali do kontaktu. Spolupracovali jsme v tomto oboru i s jinými dodavateli, a když nás jeden z nich zklamal, zkusili jsme to s hamaky. Od té doby zatím neměníme, protože jsou to šikovní mladí kluci a poradí si snad se vším.
Přeji pracovníkům stěhování firmy Hamák & syn hodně zdaru a ať jim to vydrží.

Ing. Josef Maršál, technik investic

MAPRO spol. s r.o., Bystrovany 211, 772 00 Olomouc

„Naše firma vznikla v roce 1991 a od začátku se věnuje dodávkám technologií pro vstřikování plastů. V současnosti provozujeme obchodní a servisní síť pro vstřikovací lisy Zhafir a Haitian  v České republice, na Slovensku i v Polsku.
Součástí naší práce jsou také vykládky a instalace strojů ve všech uvedených zemích. Při větších projektech, zvláště u lisů s hmotností nad 20 tun, rádi spolupracujeme s firmou Hamák a  syn, s.r.o.. Společně jsme nastěhovali již desítky strojů, nejvíc si však člověk pamatuje ty největší a nejnáročnější akce, například dodávku strojů Haitian do Faurecie v Hlohovci v prosinci 2011. Tenkrát před Vánoci  přijelo na Slovensko 15 kontejnerů s díly o hmotnosti až 25 tun.  Firma Hamák a syn během 5 pracovních dnů zajistila vytažení strojů z kontejnerů a přesun na místo určení, vše bez nejmenších problémů a v pohodě. Svým profesionálním přístupem nám umožňuje věnovat se bez obav své práci.“

Zdeněk Hrtoň, vedoucí servisu MAPRO spol. s r.o.